Podróże Agnes

Tel Awiw (Izrael)

„Miasto,  w którym jest więcej barów niż synagog, Bóg jest DJ-em a każdy klub świątynią…”
Tel Awiw czyli po hebrajsku „Wzgórze Wiosny” położony w nadmorskiej równinie Szaron jest drugim co do wielkości miastem we współczesnym Izraelu (powierzchnia całkowita miasta to ok. 60 km2 i ponad 1,5 mln mieszkańców). Etymologia słowa „Tel Awiw” wywodzi się z hebrajskiego tytułu noweli Teodora Herzla pt. „Altneuland” („Stara Nowa Ziemia”). Utwór ten został przetłumaczony z niemieckiego na hebrajski przez Nahuma Sokołowa i wydany pod tytułem „Tel Awiw”.
Miasto Tel Awiw zostało założone w 1909 r. obok starożytnego portu morskiego Jaffa, z którym został oficjalnie połączony w 1950 r. tworząc jedno miasto, które przez ONZ i większość państw w tym Polskę uznawane jest za stolicę Izraela. Dlatego tez w Tel Awiwie znajdują się siedziby większości zagranicznych ambasad, centrum biznesowe i ośrodki badawczo-rozwojowe międzynarodowych  firm, muzea, galerie a także odbywają się tu liczne festiwale.
Współczesny Tel Awiw jest nadmorską metropolią , która nigdy nie zasypia i został uznany za najbardziej hedonistyczne miasto świata. Obecnie Tel Awiw to raj dla turystów z długą, piękną plażą, promenadą z licznymi barami i dyskotekami oraz nowoczesnymi hotelami, wieżowcami i biurowcami nazywany „Nowym Jorkiem w Izraelu” .
Jedno z zagranicznych czasopism stwierdziło, iż „Jedyną religią, która łączy tutaj ludzi jest hedonizm. Jest tam więcej barów niż synagog, Bóg jest DJ-em a każdy klub świątynią”.

Zgodnie z popularnym stwierdzeniem „Jerozolima się modli , Hajfa pracuje a Tel Awiw się bawi ”.

„Widok na nowoczesną dzielnicę Tel Awiwu w drodze z lotniska Ben Guriona (Izrael)” Agnes M
„Największy drapacz chmur we wschodniej części Tel Awiwu (Izrael)” Agnes M
„Biurowce – Azrieli Center Square Tower w osiedlu HaKirja we wschodniej części Tel Awiwu (Izrael)” Agnes M
„Wieżowiec w dzielnicy wschodniej Tel Awiwu blisko osiedla Park Tzameret (Izrael)” Agnes M
„Osiedle Tzameret – 12 mieszkalnych drapaczy chmur we wschodniej części Tel Awiwu wybudowanych w latach 2005-2013 i zaprojektowanych w Londynie i Paryżu” Agnes M
„Stacja kolejki miejskiej w pobliżu osiedla mieszkalnego wieżowców w Parku Tzameret we wschodniej części Tel Awiwu” Agnes M
„Kompleks nowoczesnych biurowców obok centrum komercyjnego w Tel Awiwie (Izrael)” Agnes M
„Nowoczesne centrum komercyjno – biurowe w Tel Awiwie (Izrael)” Agnes M

Odpowiedź do artykułu “Tel Awiw (Izrael)

  1. happy days

    I must show thanks to you for rescuing me from such a condition. Right after exploring through the online world and coming across basics that were not beneficial, I was thinking my entire life was done. Existing without the presence of approaches to the problems you have fixed all through your good article is a critical case, and the ones that might have in a wrong way damaged my career if I hadn’t come across your web site. Your good knowledge and kindness in dealing with every part was invaluable. I don’t know what I would have done if I had not discovered such a point like this. I am able to at this moment look ahead to my future. Thank you very much for the professional and results-oriented guide. I will not think twice to endorse your blog post to any person who should get care about this matter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube